cygara-dominikana

Cygara Dominikana – podstawowe informacje

Cygara z Dominikany już od wielu lat dorównują swoją jakością cygarom z Kuby. Dominikana jest siedzibą wielu znakomitych wytwórców cygar typu long-filler. Powszechnie uważane za łagodne, większość z nich świetnie nadaje się na sam początek cygarowej przygody. Uprawiane są tu liście wkładkowe i zawijacze takich odmian jak Piloto Cubano. Cygara z Dominikany zawdzięczają swój wyjątkowy charakter stosowaniem lokalnego tytoniu z domieszką tych importowanych, min. Z Nikaragui, Hondurasu, czy Ekwadoru. Tutaj jako liderów należy wymienić marki: Arturo Fuente, Ashton, Davidoff, Don Diego, Macanudo, Nat Shermann, Santa Damiana, Vegafina.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się cygara ręcznie produkowane w Nikaragui, Hondurasie, Meksyku, czy nawet w Peru i Brazylii. W dwóch pierwszych krajach powstają cygara o wyrazistym aromacie i pełnej mocy. Dedykowane są przede wszystkim doświadczonym osobom, które są już przyzwyczajone do pełnej mocy cygar. Po wielu latach kryzysu w tej branży, spowodowanego przede wszystkim sytuacją polityczną, produkcja cygar znów przeżywa renesans. Coraz częściej można napotkać na marki, które bez wstydu dorównują tym z Kuby i Dominikany. Należy pochwalić i wymienić cygara: La Aroma del Caribe, La Rica, Oliva, Nub, Jose Marti, Joya de Nicaragua, Alec Bradley, Don Tomas, Rocky Patel, Camacho.

Po cygara dominikana zapraszamy do zaprzyjaźnionego sklepu KrainaTytoniu.pl !

Posted in Cygara Dominikana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>