cygara-kuba

Cygara Kubańskie – podstawowe informacje

Cygara kubańskie przez wielu koneserów cygar uważane są za bezkonkurencyjnie najlepsze, jednak na sprawę należy spojrzeć chłodno i obiektywnie. Przez ostatnich kilkanaście, a może nawet i kilkadziesiąt lat , szczególnie kiedy to Stany Zjednoczone nałożyły embargo na wyroby kubańskie, produkcja ręcznie zwijanych cygar w innych krajach rozwinęła się niewyobrażalnie. Za sprawą zmian politycznych najlepsi plantatorzy tytoniu z Kuby osiedlili się w sąsiednich krajach, kontynuując tam pasję uprawy tytoniu. Dziś najwyższą jakość oferują zarówno producenci cygar z Dominikany, Nikaragui czy Hondurasu. Z dobrym cygarem jest podobnie jak z dobrym winem – wiele zależy od samego palącego i od smaków, które preferuje. Ich wybór na polskim rynku cygarowym jest naprawdę olbrzymi i z roku na rok się powiększa. Dlatego nie pozostaje nam nic więcej, jak próbować, poszukiwać i jeszcze raz próbować, aż znajdziemy swoje ulubione!

To co odróżnia cygara pochodzące z Kuby od pozostałych to fakt, iż wiodący producenci z tego kraju do ich produkcji używają jedynie tytoniu uprawianego w swoim kraju. Na ich wyjątkowy charakter wpływ mają również tamtejsze gleby oraz warunki klimatyczne sprzyjające ich uprawie. W tym miejscu warto wymienić najbardziej znany region: Vuelta Abajo i Partido, leżące na zachód od Hawany. Do wiodących producentów zalicza się takie marki jak: Cohiba, Romeo y Julieta, Trinidad, Partagas, H. Upmann oraz Montecristo. Nie sposób jednak wymienić wszystkich godnych uwagi, gdyż jest ich o wiele więcej.

Posted in Cygara Kubańskie.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>