historia

Cygarowo-Tytoniowa Historia

Tytoń posiada wyjątkową i bogatą historię, a jej początki sięgają już 600 roku naszej ery, kiedy to Majowie palili go w formie zbliżonej do dzisiejszych cygar. Jak powszechnie wiadomo jego popularność diametralnie uległa rozwojowi 11 października 1492 roku za sprawą Krzysztofa Kolumba, wielkiego Europejczyka, który jako pierwszy postawił nogę na nieznanych lądach. Zaproszony przez tubylców został poczęstowany suszonymi liśćmi tytoniu, owiniętymi w większe liści palmowe. Za jego sprawą tytoń został sprowadzany do Europy, zdobywając niespodziewanie ogromną popularność, głównie wśród zamożnych grup społecznych. Z czasem rozpoczęto jego sprzedaż, a małe trafiki otwierano przy ulicach dużych miast. Oferowany w formie tabaki, papierosów, tytoni fajkowych oraz cygar po dziś ma wielu zwolenników.
Bez wątpienia cygara jako jedyne z ww. to coś więcej niż zwyczajny produkt do palenia, a proces jego produkcji wymaga ogromnego doświadczenia, wiedzy i zaangażowania, zaryzykuję wręcz tezy – miłości!

Obecnie nietrudno jest dokonać zakupu markowego cygara, dostępne są one zarówno w marketach, małych trafikach, na portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych. Ważne jest aby potrafić odróżnić te w dobrej formie, od tych przesuszonych, które nie zaoferują nam pełni aromatu i radości z palenia. Nie zapominajmy o tym, że cygara to przede wszystkim źródło ogromnej radości i przyjemności oraz moment relaksu idealnego do głębszych refleksji.

Posted in O cygarach.

One Comment

  1. Cygara palę już dość długi czas, przypadkiem przeglądając internet natrafiłam na Twoją stronę.
    Super jest poczytać sporo ciekawostek jak i również interesującą historię. Rozwijaj dalej swojego bloga, bo na prawno jest dużo fanów cygar i chętnie poczytają o nich ciekawostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>