humidory

Do czego służy humidor?

Humidor to skrzyneczka, ogromna skrzynia lub pewnego rodzaju pomieszczenie, w którym przechowywane są w prawidłowy sposób cygara. W skrzynce tej utrzymuje się stała wilgotność, która gwarantuje optymalne warunki do przechowywania cygar. Wyróżniamy humidory tzw. gabinetowe, przeznaczone do prywatnego użytku. Są one wyłożone w środku specjalną odmianą drewna, które pozwala stworzyć i utrzymać odpowiedni mikroklimat wspomagając jednocześnie pracę nawilżacza. Innym rodzajem są humidory, z których korzystają sklepy i palarnie, są to humidory typu walk-in. Są to zazwyczaj specjalne pomieszczenia, gdzie w sposób elektroniczny regulowana jest temperatura i wilgotność. W tych pomieszczeniach półki, na których przechowywane są cygara również wykonane są z drzewa cedrowego.
Każdy humidor ma standardowe wyposażenie, w skład którego wchodzi nawilżacz oraz higrometr, który służy do pomiaru wilgotności powietrza w humidorze. Obowiązkowym wyposażeniem są również różnego rodzaju przegródki czy półki, na których przechowywane są cygara. W humidorach, które są specjalnymi pomieszczeniami standardowym wyposażeniem zazwyczaj jest również klimatyzator oraz urządzenia służące do odczytywania parametrów panujących we wnętrzu humidora.

Posted in Pozostałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>