festiwal

Festiwal cygar na Kubie

Na przełomie lutego i marca, czyli w okresie karnawału, corocznie na Kubie , dokładnie w Hawanie odbywa się festiwal cygar. Na tej cyklicznej imprezie gromadzą się miłośnicy cygar z całego świata. Można powiedzieć, że jest to prawdziwe święto cygara. W czasie trwania festiwalu goście mogą zapoznać się z kulturą tego regionu świata jak również, a może przede wszystkim poznać wszystko to co z paleniem cygar jest związane. W czasie festiwalu goście mogą odwiedzić poszczególne plantacje oraz spotkać się z ludźmi, od których zależy cały proces produkcji cygar.
Festiwal ten to naprawdę wielkie święto i każdy miłośnik cygar marzy o tym, by choć raz w życiu, na własnej skórze doświadczyć atmosfery jaka tam panuje. Szczególnie pasjonujący jest ostatni dzień festiwalu gdzie organizatorzy organizują aukcje. Na aukcjach sprzedawane są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju humidory, które są prawdziwą gratką dla kolekcjonerów i co ważne skrzynie te są wypełnione po brzegi dobrej jakości kubańskimi cygarami. Co ważne cel aukcji jest ważny gdyż cały zysk zostaje przeznaczony na wsparcie kubańskiej służby zdrowia.

Posted in Cygara Kubańskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>