glizy

Gilzy

Wśród palaczy papierosów, tak jak w każdej innej grupie społecznej, w danym sezonie obowiązuje dana moda. Na przestrzeni lat od kiedy tytoń stał się ogólnie dostępnym produktem, szczególnie wyróżniło się kilka trendów. Począwszy od fifek, poprzez papierosy bez filtra, kończąc na klasycznych skrętach. Samodzielne robienie papierosów za pomocą bibułek i tytoniu stosunkowo dawno stało się popularne na świecie, jednak obecnie przeżywa swój renesans. Skręcanie papierosów znów jest na czasie. Za atrakcyjnością tego typu rozwiązań przemawia fakt, że palacz sam może decydować o rodzaju i ilości tytoniu oraz długości papierosa. Jednak najważniejszy jest tu aspekt ekonomiczny i różnica między zakupem gotowych papierosów, a kosztem wyrobienia własnych.

W XXI wieku sposoby tworzenia skrętów nie ograniczają się do klasycznej bibułki. Dziś w ofercie możemy znaleźć wiele akcesoriów służących do skonstruowania papierosa. Wśród nich należy wyróżnić właśnie gilzy. Są to puste bletki papierosowe w kształcie cylindrycznej rurki, różniące się od zwykłej bibułki posiadaniem już umiejscowionego filtra. Gilza wygląda jak papieros, brakuje w niej tylko tytoniu. Istnieją dwa sposoby nabijania gilzy. Pierwszy bardziej tradycyjny polega na własnoręcznym upychaniu tytoniu i ubijaniu papierosa. Drugi z kolei na wykonaniu tej samej czynności za pomocą specjalnie skonstruowanej do tego celu maszynki, tzw. Nabijarki. Jest to podręczna maszynka do produkcji papierosów. Może być półautomatyczna lub elektryczna. Wystarczy ugnieść, włożyć gilzę w odpowiedni otwór i papieros gotowy. Taki papieros niczym zewnętrznie nie różni się od tych produkowanych fabrycznie. Rozmiary gilz są na ogół takie same, jak wymiary zwykłych papierosów, to znaczy średnica do 1 cm i długość do 12 cm. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki ich wybór, pakowane po 100, 200, 250, 500 i 1000 sztuk.

Posted in Pozostałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>