cygar

To co miłośnik cygar powinien wiedzieć

Cygara od zawsze kojarzyły się ze światem eleganckich panów w garniturach, którzy prowadzą interesy. To świat gdzie unoszący się dym cygara buduje atmosferę i rozpala zmysły…podkreślając wyjątkowość i doniosłość każdej chwili. Ten szlachetny zapach ma swoich miłośników na całym świecie. Również w Polsce co raz więcej osób docenia klasę i styl jaki mają cygara. Jednak nadal nam daleko do Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytania, gdzie cygara święcą triumfy popularności. Cygara to ekskluzywny towar, który doceniają prawdziwi miłośnicy szlachetnego tytoniu. Wszyscy początkujący palacze muszą odpowiedzieć sobie na pytanie jakie cygara wybrać, gdzie kupić najlepsze cygara, czym kierować się kupując cygara?

Bez wątpienia królestwem cygar jest Ameryka Południowa, szczególnie bogaty w uprawy jest rejon Zatoki Meksykańskiej, a niekwestionowanym liderem produkcji cygar od zawsze jest Kuba. Najbardziej wykwintne cygara, zwane cygarami premium są ręczni zwijane, przy użyciu specjalnego noża. Każdy liść tytoniu, który do nich trafia, jest starannie selekcjonowany I to właśnie cygara, które zawierają w sobie całe liście są najbardziej pożądanym towarem przez koneserów, a ich ceny osiągają często niebotyczne rozmiary. Początkującym miłośnikom tego szlachetnego dymka proponuje się cygara o mniejszym aromacie i intensywności by mogli przyzwyczaić się do ich specyficznego zapachu i smaku.

Kupując cygara warto wybierać wyspecjalizowane sklepy, które mają doświadczenie w branży i profesjonalnie podchodzą do tematu. Wybierając odpowiedni sklep mamy pewność, że sprzedawane w nim cygara po pierwsze są oryginalne, a po drugie, że są one przechowywane w odpowiednich warunkach. Brak odpowiedniego przechowywania sprawia, że cygara tracą swoje właściwości i tak naprawdę nie warto ich kupować. Cygara powinny być przechowywane w tzw. humidorach, które zapewniają cygarom odpowiedni poziom wilgotności i wentylację. Trzeba pamiętać o tym, że łatwo paść ofiarą oszustw kupując cygara na aukcjach internetowych i w źródłach niewiadomego pochodzenia.

Kupując cygara trzeba przede wszystkim zwrócić na sposób w jaki są przechowywane oraz na to czy pochodzą z legalnego źródła. Wtedy możemy być pewni, że kupujemy cygara najwyższej jakości. Miłośnicy cygar , podobnie jak miłośnicy win mają swoje preferencje, które często zmieniają się i ewaluują wraz z wchodzeniem głębiej w świat cygar. I tak za najlepsze na świecie znawcy tematu uważają cygara kubańskie. Są one mocne, o intensywnym aromacie, dlatego polecane są przede wszystkim wytrawnym i doświadczonym miłośnikom cygar. Dla początkujących polecane są cygara pochodzące z Dominikany, gdyż są one łagodne i nie tak intensywne. Są one dobrym pomysłem na prezent.

Najbardziej cenione przez koneserów są cygara w formacie robusto. Cygara te mają około128 cm długości, są proste i dość grube. W tym kształcie i formacie cygaro, choć z pozoru może wydawać się dość duże to tak naprawdę w trakcie palenia najlepiej wydobywa ono aromat spalanego tytoniu. Pozwala na doświadczenie bogactwa smaku, które jest wyzwalane dzięki swobodnemu przepływowi powietrza.

Posted in O cygarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>