wszystko_o_cygarach

Wszystko o paleniu Cygar

Palenie cygar wymaga odpowiedniej oprawy i przygotowania. By cieszyć się aromatem i zapachem cygar trzeba poznać wszystkie tajniki i poszukać odpowiedzi na pytania jak palić cygara by wydobyć z nich to co jest najlepsze.
Pierwszym i de facto najważniejszym etapem jest obcinanie. Do tego celu służy obcinarka do cygar, specjalne nożyczki czy gilotynka. Odcina się kapturek, który wieńczy cygaro. By było zrobione to prawidłowo należy przeciąć kapturek w odległości około 4 milimetrów od styku kapturka z pokrywą. Zabezpieczy to cygaro przed rozwijaniem, a jednocześnie pozwoli na swobodne zaciąganie się aromatem tytoniowym. Etap drugi, który należy przejść by zapalić cygaro to zdjęcie banderoli. Jednak jak twierdzą specjaliści od cygar najlepiej zrobić to gdy cygaro będzie już w jakieś części wypalone. Wtedy jest rozgrzane i zdjęcie banderoli nie stanowi problemu, dzięki temu, że jest bardziej elastyczna. Warto również pamiętać o tym, że gdy banderola nie chce dać się usunąć lepiej ją zostawić niż doprowadzić do zniszczenia cygara.
Bardzo ważne jest również przypalanie, które jest kluczową czynnością przy paleniu cygar. Cygaro należy przypalić dokładnie, najlepiej pod kątem 45 stopni, tak aby nie przypalić pokrywy. Przypalając cygaro trzeba dobrze poruszać nim by żar rozprzestrzenił się na całej powierzchni aż ogień rozprzestrzeni się na całości. Do przypalania cygar używa się bezzapachowego źródła ognia. Paląc cygara należy delektować się aromatem tytoniu, pamiętając aby nie zaciągać się. Warto tutaj dodać, że nie strząsa się popiołu, który powinno odpaść sam.
Czasem zdarza się, że po koniec cygaro gaśnie. Nie należy go wyrzucać tylko ponownie przypalić, gdyż to zgromadzone olejki eteryczne powodują wygaszenie żaru. Ważne jest aby powrócić do palenia pod razu gdyż po godzinie raz rozpalone cygaro traci swoje właściwości. Ostatnim etapem jest gaszenie rozpalonego cygara. Specjaliści twierdzą, że należy zgasić cygaro gdy wypalone zostanie około ¾ jego objętości, gdzie skoncentrowane jest to co w cygarze jest najlepsze.

Posted in O cygarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>