black_vanilla

Rodzaje tytoniu fajkowego

Większość tytoni fajkowych dostępnych na rynku produkowana jest z tych samych odmian. Zaliczamy do nich tytonie: Burley, Virginia, Kentucky i Latakia. Sekret smaku tkwi w odpowiednim doborze proporcji podczas ich produkcji oraz procesom suszenia i fermentacji. Czołowi producenci tytoni fajkowych od lat pilnują i trzymają w ukryciu receptury produkcji, aby móc oferować swym klientom wyjątkowy i niepowtarzalny aromat, którego nigdzie indziej nie będą w stanie znaleźć.
Tytonie fajkowe oprócz mocy dzielą się również na te o klasycznym smaku i te wzbogacone aromatem owoców. Jedne i drugie mieszanki mają rzeszę zwolenników. Do tytoni z nutą owoców dodaje się, min. wanilię, mango, pomarańcz, śliwkę, wiśnię, czekoladę, whisky. To właśnie tych tytoni w ostatnim czasie na rynku pojawia się najwięcej, co świadczyć może o zmianie gustów fajczarzy i pojawianiu się ich nowego pokolenia. Do producentów najszybciej reagujących na zapotrzebowanie młodych fajczarzy możemy zaliczyć firmę Peterson oraz Mac Baren. W ich ofercie możemy z łatwością znaleźć tytonie o oryginalnym i niepowtarzalnym smaku. W ostatnim czasie prawdziwą furorę wśród nowego pokolenia fajczarzy zrobiły tytonie Mac Baren Velvet Green i Mac Baren Velvet Red, kolejno o smaku słodko-kwaśnym oraz czekolady z pomarańczą. To co wyróżnia je od pozostałych tytoni to specjalny i wydłużony proces fermentacji liści tytoniu, który gwarantuje łagodną moc i subtelny aromat. Oczywiście pozostali producenci nie zostali w tyle i również w swojej ofercie posiadają tytonie dedykowane początkującym fajczarzom. Największy ich wybór obecnie posiadają sklepy internetowe co zdecydowanie ułatwia ich nabycie. Po tytoń fajkowy zapraszamy do sklepu.

Posted in Pozostałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>