DSC_0606

Tytoń fajkowy

Tytoń to roślina, która stała się popularna w Europie dopiero dzięki Wielkim Odkryciom Geograficznym. Podróżnicy podczas odkrywania nowego lądu natknęli się na ludność palącą dziwne ziele w zwiniętych w rulon liściach. Jak się później okazało był to wysuszony i pocięty na drobne kawałki tytoń owinięty dużym liściem. Roślina ta od razu przypadła do gustu Europejczykom. Kolejne stulecia sprawiły, że tytoń palony był pod różną postacią. W krajach europejskich oprócz papierosów popularny stał się tytoń fajkowy. Oczywiście jego odmiany różnią się od tych używanych do produkcji papierosów, mimo iż na pierwszy rzut oka różnice te są niewielkie, tytoń przeznaczony do fajki uprawiany jest w innych częściach naszego globu. Najpopularniejsze wśród palaczy fajki są odmiany: Virginia, Burley, Kentucky, Perique i Latakia. To właśnie z nich, dzięki odpowiednim proporcjom produkuje się obecnie najlepsze tytonie fajkowe. Każda z odmian posiada odrębny i wyjątkowy smak, a dzięki doświadczeniu producenta i połączeniu poszczególnych tytoni w odpowiednie kompozycje, uzyskuje się tytoń fajkowy o niepowtarzalnym aromacie. Mimo, że każdy producent tytoni fajkowych używa tych samych odmian, każda mieszanka posiada jedyny w swoim rodzaju smak.
Do najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalnych tytoni fajkowych zaliczamy: Samuel Gawith, Peterson, Mac Baren, Gawith Hoggarth, Holger Danske, Dunhill, Planta oraz Skandinavik.
Na rynku tytoniowym występuje oczywiście zdecydowanie więcej firm specjalizujących się w produkcji wyśmienitych tytoni fajkowych, fajek oraz akcesoriów fajkowych, dlatego bez większego trudu każdy fajczarz jest w stanie znaleźć mieszankę odpowiednią dla siebie.
Z roku na rok w sieci przybywa specjalistycznych sklepów internetowych oferujących szeroką gamę tytoni fajkowych wiodących marek.

Posted in Pozostałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>